2+1 - kompletní rekonstrukce kuchyně, chodby a koupelny - Nusle, Praha 4

30.01.2023

Vše začalo havárii prasklého topení v podlaze koupelny ve starém činžovním domě. Po odkrytí podlahy v koupelně bylo jasné, že jen u opravy potrubí nezůstane. Pod stávající podlahou byl zásyp ze škváry, která byla mokrá. Jelikož byl únik zřejmě delší donu byla vlhkost nejen v zásypu, ale i ve stěnách kolem. Pod příčkou oddělující koupelnu od chodby, byla bohužel dřevěná konstrukce, která to nevydržela. Majitelé bytu po sdělení stavu rozhodli, že když jde o celkovou opravu koupelny se zasažením i chodby, tak je třeba udělat i celkovou rekonstrukci chodby, jejíž součástí byl i kuchyňský kout.

Takže se muselo jít takzvaně od podlahy, vybít podlahy, vybrat a odvozit kubíky mokré škváry, vysušit odkrytou podlahu. Takže jsme podlahu začali renovovat současnou technologií, tepelná izolace, nová nášlapná betonová vrstva zakončená nivelací pro položení vinylové podlahy.

Následně se musela postavit nová příčka do koupelny, udělat nové rozvody vody, místo radiátoru podlahové topení, změna dispozice sanitární techniky. Sanace a srovnání všech stěn, nové obklady, oprava elektroinstalace, SDK předěl chodby a malba.